Молитва о мире в Украине

Страницы    1 2 3 4 5 6 7 8 9    ...    46

2 января - Праведный Отче Иоанне Кронштадтский, моли Бога о нас
2 января - Праведный Отче Иоанне Кронштадтский, моли Бога о нас Православныя веры поборниче,/ земли Русския печальниче,/ пастырем правило и образе верным,/ покаяния и жизни во Христе проповедниче,/ Божественных Таин благоговейный служителю/ и дерзновенный о людех молитвенниче,/ отче праведный Иоанне,/ целителю и предивный чудотворче,/ граду Кронштадту похвало/ и Церкве нашея украшение,/ моли Всеблагаго Бога// умирити мир и спасти души наша.
Добавлено 02.01.2019 10:48
Молитва в день Нового года
Молитва в день Нового года Господи Боже, всех видимых и невидимых тварей Творец и Зиждитель, сотворивший времена и лета, Сам благослови начинающийся с сего дня Новый год, который мы считаем от воплощения Твоего для нашего спасения.

Дозволь нам провести сей год и многие по нем в мире и согласии с ближними нашими;
укрепи и распространи Святую Православную Церковь, которую Ты сам основал и спасительною жертвою святого Тела и пречистой Крови освятил.

Отечество наше возвыси, сохрани и прославь;
долгоденствие, здравие, изобилие плодов земных и благорастворение воздуха дай нам;
меня, грешного раба Твоего, всех родственников и ближних моих и всех благоверных христиан,
как истинный наш верховный Пастырь, упаси, огради и на пути спасения утверди,
чтобы мы, следуя по нему после долговременной и благополучной жизни в мире сем,
достигнули Царства Твоего Небесного и удостоились вечного блаженства со святыми Твоими.

Аминь.
Добавлено 01.01.2019 08:11
1 января - Мучениче Вонифатий, моли Бога о нас
1 января - Мучениче Вонифатий, моли Бога о нас К сословию послан мучеников,/ мученик был еси истинен,/ пострадав за Христа крепчайше, всехвальне,/ мощми же возвратился еси верою пославшей тя, Вонифатие блаженне,/ моли Христа Бога// прияти нам грехов прощение.
Добавлено 31.12.2018 16:52
30 декабря - Святой пророче Данииле, моли Бога о нас
30 декабря - Святой пророче Данииле, моли Бога о нас Велия веры исправления:/ во источнице пламене, яко на воде упокоения,/ святии трие отроцы радовахуся,/ и пророк Даниил/ львом пастырь, яко овцам, являшеся./ Тех молитвами, Христе Боже,// спаси души наша.
Добавлено 29.12.2018 19:50
29 декабря - Святый Пророче Аггей, моли Бога о нас
29 декабря - Святый Пророче Аггей, моли Бога о нас Проро́ка Твоего́ Агге́я па́мять, Го́споди, пра́зднующе, / тем Тя мо́лим: // спаси́ ду́ши на́ша.
Добавлено 28.12.2018 19:53
27 декабря - Мучениче Левкие Кесарийский, моли Бога о нас
27 декабря - Мучениче Левкие Кесарийский, моли Бога о нас Благочестия веры поборницы,/ злочестиваго мучителя оплевавше,/ обличисте зверообразное его кровопролитие/ и победисте того яростное противление,/ Христовою помощию укрепляеми, Фирсе и Левкие,// с пострадавшими о нас молитеся.
Добавлено 26.12.2018 19:47
26 декабря - Мучениче Евгение, моли Бога о нас
26 декабря - Мучениче Евгение, моли Бога о нас Мученик всечестных светлость,/ пяточисленных страстотерпцев воспоем,/ славу земных презревших,/ солнца светлаго Евстратия,/ премудраго витию со страдальцы,/ на огнь и муки дерзнувших за всех Царя Христа/ и от Престола Того славы почестьми венцев обдаренных./ Тех молитвами, Христе Боже,// спаси души наша.
Добавлено 25.12.2018 18:40
25 декабря - Святителю Отче Спиридоне Тримифунтский, моли Бога о нас
25 декабря - Святителю Отче Спиридоне Тримифунтский, моли Бога о нас Собора Перваго показался еси поборник и чудотворец,/ богоносе Спиридоне, отче наш./ Темже мертву ты во гробе возгласив,/ и змию в злато претворил еси,/ и внегда пети тебе святыя молитвы,/ Ангелы, сослужащия тебе, имел еси, священнейший./ Слава Давшему тебе крепость,/ слава Венчавшему тя,// слава Действующему тобою всем исцеления.
Добавлено 25.12.2018 14:35
24 декабря - Преподобный Отче Никоне Печерский, моли Бога о нас
24 декабря - Преподобный Отче Никоне Печерский, моли Бога о нас Бога Благаго возлюбив,/ иноческое приял еси житие/ и, добре в нем подвизався, / пленен был еси половцы,/ имиже много мучим, крепкодушне Никоне,/ благодатию Христовою свободился еси от них невидимо,/ и ныне во Свете пребывая неприступном,/ моли спастися нам, твою память почитающим.
Добавлено 23.12.2018 18:09
23 декабря - Святителю Отче Иоасафе Белгородский, моли Бога о нас
23 декабря - Святителю Отче Иоасафе Белгородский, моли Бога о нас Святителю Христу Богу возлюбленне,/ правило веры и образ милосердия людем был еси,/ бдением же, постом и молитвою,/ яко светильник пресветлый, просиял еси/ и прославлен от Бога явился еси:/ телом убо в нетлении почивая,/ духом же Престолу Божию предстоя,/ чудеса преславная источаеши./ Моли Христа Бога,/ да утвердит нас в Православии и благочестии// и спасет души наша.
Добавлено 22.12.2018 19:32

dМультимедийный календарь - Святые дня
Мультимедийний православный календарь
dЧеловек в беде
Дорогие братья и сестры!
Просим оказать посильную молитвенную и финансовую помощь отр. Анне Анненковой (дисгерминома яичника), Аня также нуждается в 1 группе крови.

dСобытия
dПодготовка к Святому Причастию
dМолитва о мире в Украине
Молитва о мире в Украине