Господи и Владыко живота моего,
Дух праздности, уныния, любоначалия и празднословия не даждь ми.
Дух же целомудрия, смиренномудрия, терпения и любви даруй ми, рабу Твоему.
Ей, Господи, Царю! Даруй ми зрети моя прегрешения,
и не осуждати брата моего
Яко благословен еси во веки веков.
Аминь.

d Триодь постная. Неделя Торжества православия

Ныне благочестия сияние всем простерлось,
разгоняя, как облако, нечестия обман сердца же благочестивых просвещая;
придите все, с благочестивыми мыслями припадем,
священным иконам Христа поклоняясь, православные.

Священными начертаниями икон ныне красуется,
как невеста наряженная Христова Церковь, и всех созывает духовно праздновать:
соберемся же в единомыслии и вере, радостно величая Господа.

Информация для читающих Псалтирь Великим постом
Информация для читающих Псалтирь Великим постом в нашем Храме:
____________________________________________
Распечатки с последованием чтения псалтири можно взять на кассе.
Список читающих с указанием номера начальной кафизмы и даты находится на доске объявлений слева от входа в храм.
Желающие присоединиться к чтению псалтири могут записаться на кассе, в том числе по телефону храма 066-996-2243 .
Помоги нам всем, Господи!

Страницы    1 2 3 4 5 6 7 8 9    ...    48

12 марта - Преподобный отче Тит, пресвитер Печерский, моли Бога о нас
12 марта -  Преподобный отче Тит, пресвитер Печерский, моли Бога о нас В любви к братии живущего тебя увидел ненавистник [диавол] и победил тебя,
обратив во вражду,
но знающий твои прежние труды Источник любви - Господь,
снова переменил тебя к братолюбию,
в нем ты и жил дальше, Богоугодный.
Молись о нас, чтобы мы жили братолюбно.
Добавлено 12.03.2019 07:36
11 марта - Святителю отче Порфирие, архиепископе Газский, моли Бога о нас
11 марта -  Святителю отче Порфирие, архиепископе Газский, моли Бога о нас Кто поведает о трудах и болезнях твоих, ведущих к благочестию, отче?
Ибо днем и ночью непрестанно трудясь,
от нечестия Газу очистил,
благочестие насадил ты, потому,
как покровитель стада твоего, святитель Порфирий,
моли Христа Бога о спасении душ наших.
Добавлено 11.03.2019 08:58
9 марта - память Первого и второго обретения главы Иоанна Предтечи
9 марта - память Первого и второго обретения главы Иоанна Предтечи От земли возсиявши, Предтечева глава/ лучи испущает нетления верным исцелений,/ свыше собирает множество Ангел,/ доле же созывает человеческий род// единогласную возсылати славу Христу Богу.
Добавлено 09.03.2019 08:27
8 марта - Блаженная Матрона Московская, моли Бога о нас
8 марта - Блаженная Матрона Московская, моли Бога о нас Богом умудренную блаженную старицу Матрону,/ земли Тульския процветение/ и града Москвы преславное украшение,/ восхвалим днесь, вернии./ Сия бо, света дневнаго не познавши,/ светом Христовым просветися/ и даром прозрения и исцеления обогатися./ Пресельница же и странница на земли бывши,/ ныне в чертозех Небесных Престолу Божию предстоит// и молится о душах наших.
Добавлено 08.03.2019 08:59
7 марта - Преподобный отче Шио Мгвимский, моли Бога о нас
7 марта - Преподобный отче Шио Мгвимский, моли Бога о нас В тебе, отче, известно спасеся еже по образу,/ приим бо крест, последовал еси Христу,/ и, дея, учил еси презирати убо плоть, преходит бо,/ прилежати же о души, вещи безсмертней./ Темже и со Ангелы срадуется, преподобне Шио, дух твой.
Добавлено 07.03.2019 08:34
6 марта - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас
6 марта - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас Веселися, земле Полтавская/ и все Отечество наше православное,/ се бо яко светозарное солнце,/ явися предчудная икона Твоя, Преблагословенная Богомати,/ мир озаряющи множеством чудес Твоих,/ теми убо обретаем (яже на земли, вся благая и полезная,/ и сущих, яже на Небеси, сокровищ сподобляемся./ Сего ради вопием Ти:/ радуйся, Похвало наша приснопокланяемая,/ спаси ны, молящияся Тебе,/ единая Надеждо и Радование вечное поющих Тя.
Добавлено 06.03.2019 09:14
5 марта - Преподобный Агафон, чудотворец Киево-Печерский, моли Бога о нас
5 марта - Преподобный Агафон, чудотворец Киево-Печерский, моли Бога о нас Блага Небесная ради дел твоих стяжавый,/ благости тезоимените, Агафоне,/ моли Благаго Господа, молим тя тепле,/ яко да не лишит нас вечных благ Своих.