Господи и Владыко живота моего,
Дух праздности, уныния, любоначалия и празднословия не даждь ми.
Дух же целомудрия, смиренномудрия, терпения и любви даруй ми, рабу Твоему.
Ей, Господи, Царю! Даруй ми зрети моя прегрешения,
и не осуждати брата моего
Яко благословен еси во веки веков.
Аминь.

d Триодь постная. Неделя Торжества православия

Ныне благочестия сияние всем простерлось,
разгоняя, как облако, нечестия обман сердца же благочестивых просвещая;
придите все, с благочестивыми мыслями припадем,
священным иконам Христа поклоняясь, православные.

Священными начертаниями икон ныне красуется,
как невеста наряженная Христова Церковь, и всех созывает духовно праздновать:
соберемся же в единомыслии и вере, радостно величая Господа.

Информация для читающих Псалтирь Великим постом
Информация для читающих Псалтирь Великим постом в нашем Храме:
____________________________________________
Распечатки с последованием чтения псалтири можно взять на кассе.
Список читающих с указанием номера начальной кафизмы и даты находится на доске объявлений слева от входа в храм.
Желающие присоединиться к чтению псалтири могут записаться на кассе, в том числе по телефону храма 066-996-2243 .
Помоги нам всем, Господи!

Страницы    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10    ...    48

2 марта - Великомучениче Феодор Тирон, моли Бога о нас
2 марта - Великомучениче Феодор Тирон, моли Бога о нас Велия веры исправления,/ во источнице пламене, яко на воде упокоения,/ святый мученик Феодор радовашеся:/ огнем бо всесожжегся,/ яко хлеб сладкий Троице принесеся.// Того молитвами, Христе Боже, спаси души наша.
Добавлено 02.03.2019 08:34
1 марта - Святителю Макарий (Невский), митр. Московский и Коломенский, моли Бога о нас Божественный веры проповеданием, землю Сибирскую озарил еси, теплоту и свет Христов источая, ко Христу многия люди привел еси, первопрестольному граду Москве и всея Руси преславное украшение явился еси, апостольским деянием ревнуя, созидал еси Церковь Христову, пастырю наш добрый святителю Макарие, моли Христа Бога спастися всем нам.
Добавлено 01.03.2019 08:57
28 февраля - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас
28 февраля - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас Взбранной Воеводе победительная, яко избавльшеся от злых благодарственная восписуем Ти, раби Твои, Богородице, но, яко имущая державу непобедимую, от всяких нас бед свободи, да зовем Ти: радуйся, Невесто Неневестная.
Добавлено 28.02.2019 07:41
27 февраля - Святый равноапостольный Кирилл, учитель Словенский, моли Бога о нас От пелен прилежно Премудрость сестру себе сотворив, Богогласе,/ пресветлую видев, яко девицу чисту,/ юже приемь, приведе,/ яко монисты златыми, сею украсив свою душу и ум,/ и обретеся яко другий Кирилл, блаженне,/ разумом и именем мудре.
Добавлено 27.02.2019 07:53
26 февраля - Преподобный отче Мартиниан. Преподобные Зоя и Фотиния, моли Бога о нас Боже отец наших, / творяй присно с нами по Твоей кротости, / не остави милость Твою от нас, / но молитвами их / в мире управи живот наш.
Добавлено 26.02.2019 08:05
25 февраля - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас
25 февраля - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас От святыя иконы Твоея,/ о Владычице Богородице,/ исцеления и цельбы подаются обильно/ с верою и любовию приходящим к ней./ Тако и мою немощь посети/ и душу мою помилуй, Благая,// и тело исцели благодатию Твоею, Пречистая.
Добавлено 25.02.2019 06:45
Неделя о блудном сыне. Даже для нас есть прощение, потому что подлинная любовь не колеблется и не угасает В настоящем раскаянии сочетаются видение нашего собственного зла и уверенность, что даже для нас есть прощение, потому что подлинная любовь не колеблется и не угасает.
Добавлено 24.02.2019 06:48
23 февраля - Благоверная княгиня Анна Новгородская, моли Бога о нас
23 февраля - Благоверная княгиня Анна Новгородская, моли Бога о нас Днесь в све́тлой па́мяти твое́й/ Вели́кий Но́вград весели́тся,/ созыва́я всех ве́рных све́тло пра́здновати па́мять твою́,/ и мы ны́не, духо́вно ликовству́юще,/ ра́достно сла́вим тя и мо́лим:/ свята́я благове́рная княги́не А́нно,/ предстоя́ Святе́й Тро́ице/ моли́ изба́вити Вели́кий Но́вград и всю зе́млю Ру́сскую// от вся́ких бед и обстоя́ний и всем нам спасти́ся.
Добавлено 23.02.2019 07:40
22 февраля - Святителю Тихоне, моли Бога о нас
22 февраля - Святителю Тихоне, моли Бога о нас Тихостию нрава украшен,/ кротость и милосердие кающимся являяй,/
во исповедании православныя веры и любве ко Господу/ тверд и непреклонен пребыл еси,/
святителю Христов Тихоне./
Молися о нас, да не разлучимся от любве Божия,/ яже о Христе Иисусе, Господе нашем.
Добавлено 22.02.2019 07:24
21 февраля - Великомучениче Феодоре Стратилате, моли Бога о нас
21 февраля - Великомучениче Феодоре Стратилате, моли Бога о нас Воинствословием истинным, страстотерпче,/ Небеснаго Царя воевода предобрый был еси, Феодоре,/ оружиями бо веры ополчился еси мудренно,/ и победил еси демонов полки,/ и победоносный явился еси страдалец./ Темже тя верою// присно ублажаем.
Добавлено 20.02.2019 20:43

dМолитва о мире в Украине
Господи Иисусе Христе Боже наш,
призри  милостивным Твоим оком на скорбь и многоболезненный вопль чад Твоих, в земле украинстей сущих.
Избави люди Твоя от междоусобныя брани, утоли кровопролития, отврати належащия беды...
d

dМультимедийный календарь - Святые дня
Мультимедийний православный календарь
dЧеловек в беде
Дорогие братья и сестры!
Просим оказать посильную молитвенную и финансовую помощь отр. Анне Анненковой (дисгерминома яичника), Аня также нуждается в 1 группе крови.

dСобытия
dПодготовка к Святому Причастию
dМолитва о мире в Украине
Молитва о мире в Украине