Молитва о мире в Украине

Страницы    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11    ...    44

10 ноября - Преподобный отче Феофиле Киевский, моли Бога о нас
10 ноября - Преподобный отче Феофиле Киевский, моли Бога о нас От юности Христа возлюбил еси, блаженне Феофиле, и тому единому работати пламенне возжелел, непрестанною молитвою и юродством в пустыни Китаевой подвизался еси, угодником печерским подражая. Сего ради вопием ти: спасай нас молитвами твоими, преподобне отче наш.
...
Добавлено 10.11.2018 10:07
9 ноября - Мучениче Несторе, моли Бога о нас
9 ноября - Мучениче Несторе, моли Бога о нас Мученик Твой, Господи, Нестор/ во страдании своем венец прият нетленный от Тебе, Бога нашего,/ имеяй бо крепость Твою,/ мучителей низложи,/ сокруши и демонов немощныя дерзости:/ того молитвами// спаси души наша.
Добавлено 09.11.2018 09:00
8 ноября - Великомучениче Димитрие, моли Бога о нас
8 ноября - Великомучениче Димитрие, моли Бога о нас Велика обрете в бедах тя поборника вселенная, страстотерпче,/ языки побеждающа./ Якоже убо Лиеву низложил еси гордыню,/ и на подвиг дерзновенна сотворив Нестора,/ тако, святе Димитрие,/ Христу Богу молися// даровати нам велию милость.
Добавлено 08.11.2018 00:04
7 ноября - Мученики Маркиане и Мартирии, моли Бога о нас
7 ноября - Мученики Маркиане и Мартирии, моли Бога о нас Мученик двоица единонравная,/ Маркиан с Мартирием славным,/ Ариево нечестие разрушиша/ и Соприсносущна Сына Отцу и Духови веровати научиша,/ Павлу повинующеся, истинных повелений учителю,/ темже мечем убиени, умроша,/ и присно со Христом живуще,// о нас Того молят спасти души наша.
Добавлено 07.11.2018 08:03
6 ноября - Празднование в честь иконы Божией Матери "Всех скорбящих Радость "
6 ноября -  Празднование в честь иконы Божией Матери "Всех скорбящих Радость " К Богородице прилежно ныне притецем,/ грешнии и смиреннии, и припадем,/ в покаянии зовуще из глубины души:/ Владычице, помози, на ны милосердовавши,/ потщися, погибаем от множества прегрешений,/ не отврати Твоя рабы тщи,// Тя бо и едину надежду имамы.
Добавлено 06.11.2018 09:35
5 ноября - Апостоле Иакове, моли Бога о нас
5 ноября - Апостоле Иакове, моли Бога о нас Тропарь, глас 2

Яко Господень ученик восприял еси, праведне, Евангелие,/ яко мученик имаши еже неописанное,/ дерзновение яко брат Божий,/ еже молитися яко иерарх:// моли Христа Бога спастися душам нашим.
Добавлено 05.11.2018 09:15
4 ноября - Празднование в честь Казанской иконы Божией Матери
4 ноября -  Празднование в честь Казанской иконы Божией Матери Заступнице усердная, / Мати Господа Вышняго, /
за всех молиши Сына Твоего Христа Бога нашего, /
и всем твориши спастися, / в державный Твой покров прибегающим. /
Всех нас заступи, о Госпоже Царице и Владычице, /
иже в напастех и в скорбех, и в болезнех, обремененных грехи многими, /
предстоящих и молящихся Тебе умиленною душею/ и сокрушенным сердцем, /
пред пречистым Твоим образом со слезами / и невозвратно надежду имущих на Тя, /
избавления всех зол, / всем полезная даруй / и вся спаси, Богородице Дево: /
Ты бо еси Божественный Покров рабом Твоим.
Добавлено 04.11.2018 09:44
3 ноября - Преподобный отче Иларионе, моли Бога о нас
3 ноября - Преподобный отче Иларионе, моли Бога о нас Тропарь, глас 8

Слез твоих теченьми пустыни безплодное возделал еси/ и, иже из глубины воздыханьми, во сто трудов уплодоносил еси,/ и был еси светильник вселенней,/ сияя чудесы, Иларионе, отче наш:/ моли Христа Бога спастися душам нашим.
Добавлено 03.11.2018 09:46
2 ноября - Праведный Артемий Веркольский, моли Бога о нас
2 ноября - Праведный Артемий Веркольский, моли Бога о нас Тропарь, глас 2

Вышняго повелением,/ тученосным облаком, небо помрачившим/ и молниям блистающим,/ грому же возшумевшу с прещением,/ испустил еси душу твою в руце Господеви,/ премудре Артемие,/ и ныне предстоиши Престолу Владыки всех,/ иже верою и любовию приходящим к тебе,/ подай исцеление всем неотложно/ и моляся Христу Богу,/ спастися душам нашим.
Добавлено 02.11.2018 08:48
1 ноября - Мучиниче Уаре, моли Бога о нас
1 ноября - Мучиниче Уаре, моли Бога о нас Тропарь, глас 4

Воинством святых страстотерпец страждущих законне,/ зря онех, показал еси мужески крепость свою./И устремився на страсть волею,/ и умрети вожделе за Христа,/ Иже приял еси почесть победы твоего страдания, Уаре,/ моли спастися душам нашим.
Добавлено 01.11.2018 08:45

dМультимедийный календарь - Святые дня
Мультимедийний православный календарь
dЧеловек в беде
Дорогие братья и сестры!
Просим оказать посильную молитвенную и финансовую помощь отр. Анне Анненковой (дисгерминома яичника), Аня также нуждается в 1 группе крови.

dСобытия
dПодготовка к Святому Причастию
dМолитва о мире в Украине
Молитва о мире в Украине