dТриодь постная. Подготовительные недели. Неделя о мытаре и фарисее
Евангелие «Притча о мытаре и фарисее»Фарисей тщеславием побеждаемый, / и мытарь покаянием приклоняемый, /
приступили к Тебе, Единому Владыке: / но один, похвалившись, лишился благ, /
другой же без многих слов удостоился даров. /
В тех стенаниях укрепи меня, Христе Боже, / как Человеколюбец.

Братья и сестры!
Желающих присоединиться к традиционному чтению псалтири Великим постом
с 11 марта по 19 апреля (в составе двадцаток)
прошу написать в группу вайбера Храм свт. Феодосия Черниговского,
указав Имя, Фамилию, Тел. для контакта.
Можно позвонить по моб. 095 094-42-92 (Евгения Ерёменко) или сообщить свои данные на свечном ящике (на кассе).
Благословение духовника обязательно.
Помоги нам всем, Господи!

Страницы    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14    ...    47

10 декабря - Пресвятая Богородице , моли Бога о нас
10 декабря - Пресвятая Богородице , моли Бога о нас Яко необоримую стену и источник чудес/ стяжавше Тя, раби Твои,/ Богородице Пречистая,/ сопротивных ополчения низлагаем./ Темже молим Тя:/ мир граду Твоему даруй// и душам нашим велию милость.
Добавлено 10.12.2018 13:38
8 декабря - Священномучениче Клименте Римский , моли Бога о нас
8 декабря - Священномучениче Клименте Римский  , моли Бога о нас Иже от Бога чудодействы/ преславно удивляя вселенныя концы мира,/ священный страдальче,/ паче естества морю составы водам содеваеши разделение/ в честней памяти твоей/ всегда притекающим усердно в Богозданную ти церковь/ чудесным твоим мощем,/ и по всенародном хождении,/ море во едино течение чудодетельне твориши,/ Клименте предивный,/ моли Христа Бога спастися душам нашим.
Добавлено 08.12.2018 18:36
7 декабря - Святая великомученница Екатерина , моли Бога о нас
7 декабря - Святая великомученница Екатерина  , моли Бога о нас Добродетельми, яко лучами солнечными,/ просветила еси неверныя мудрецы,/ и, якоже пресветлая луна ходящим в нощи,/ неверия тьму отгнала еси/ и царицу уверила еси,/ вкупе же и мучителя обличила еси,/ богозванная невесто, блаженная Екатерино,/ желанием востекла еси в Небесный чертог/ к прекрасному Жениху Христу,/ и от Него царским венцем венчалася еси:/ Емуже, со Ангелы предстоящи,/ за ны молися,// творящия пречестную память твою.
Добавлено 07.12.2018 11:11
6 декабря - Святый благоверный князь Александр Невский , моли Бога о нас
6 декабря - Святый благоверный князь Александр Невский  , моли Бога о нас Познай свою братию, русский Иосифе,/ не в Египте, но на Небеси царствующий,/ благоверный княже Александре,/ и приими моления их,/ умножая жита людем плодоносием земли твоея,/ грады владычествия твоего ограждая молением// и православным христианом на сопротивныя споборствуя.

Поздравляем наcтоятеля нашего Храма о.Александра
с днем тезоименитства!
Подай, Господи, благоденствие на многие и благие лета!

Добавлено 06.12.2018 11:41
5 декабря - Святая мученице Кикилия , моли Бога о нас
5 декабря - Святая мученице Кикилия  , моли Бога о нас Под ударами бича святая Кикилия радовалась, что страдает за Христа, и печалилась только о палачах, вынужденных подчиняться столь злому и жестокому господину. Видя ее стойкость и слыша вдохновенные речи, они обратились в истинную веру.
Добавлено 05.12.2018 11:26
4 декабря - Радуйся, Богоизбранная Отроковице, вхождением во храм двери райския нам отверзшая Избранней Предвечным Царем Богоотроковице Марии,
Ангелов и человеков Царице, пришедшей иногда в храм Господень во Святая Святых,
на обручение девства Своего Жениху Небесному воспитатеся в Божие Жилище,
достойное поклонение усердно Тебе приносим,
Ты же яко многомощная Заступница наша, от всяких нас бед и скорбей свободи,
да с любовию и умилением Тебе вопием:

Читайте полностью
Добавлено 04.12.2018 09:49
3 декабря - Преподобный отче Григорие Декаполите , моли Бога о нас
3 декабря - Преподобный отче Григорие Декаполите  , моли Бога о нас Образ был еси воздержания,/ Божественным Духом вся просветив:/ правоверия течение совершил еси,/ учением мир просветил еси/ и зловерных обличил еси смыслы,/ отче преподобне Григорие,/ Христа Бога моли даровати нам велию милость.
Добавлено 03.12.2018 10:50
2 декабря - Преподобный отче Порфирие , моли Бога о нас
2 декабря - Преподобный отче Порфирие  , моли Бога о нас Апоcтольскою рeвностию жительствуя / и Христово имя непрестанно призывая, всем любовь Божию проповедуя,/ выну в той пребывaл еси, многия дyши исцеляя и ко воскресшему Господу приводя.Темже, наследовавый селения святых, / потщися и настaви нaс, да приидем и мы во объятия Божия,/ рaдостно вопиюще ти: / рaдуйся, преподобне отче Порфирие.
Добавлено 02.12.2018 12:12
1 декабря - Святий мучениче Платоне Анкирский , моли Бога о нас
1 декабря - Святий мучениче Платоне Анкирский  , моли Бога о нас Мученицы Твои, Господи,/ во страданиих своих венцы прияша нетленныя от Тебе, Бога нашего,/ имуще бо крепость Твою,/ мучителей низложиша,/ сокрушиша и демонов немощныя дерзости./ Тех молитвами// спаси души наша.
Добавлено 01.12.2018 01:58
30 ноября - Святителю Григорие , моли Бога о нас
30 ноября - Святителю Григорие  , моли Бога о нас В молитвах бодрствуя, чудес деланьми претерпевая,/ тезоимение стяжал еси исправления,/ но молися Христу Богу, отче Григорие,// просветити души наша, да не когда уснем в смерть.
Добавлено 30.11.2018 11:15

dМолитва о мире в Украине
Господи Иисусе Христе Боже наш,
призри  милостивным Твоим оком на скорбь и многоболезненный вопль чад Твоих, в земле украинстей сущих.
Избави люди Твоя от междоусобныя брани, утоли кровопролития, отврати належащия беды...
d

dМультимедийный календарь - Святые дня
Мультимедийний православный календарь
dЧеловек в беде
Дорогие братья и сестры!
Просим оказать посильную молитвенную и финансовую помощь отр. Анне Анненковой (дисгерминома яичника), Аня также нуждается в 1 группе крови.

dСобытия
dПодготовка к Святому Причастию
dМолитва о мире в Украине
Молитва о мире в Украине