Страницы    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15    ...    51

7 марта - Преподобный отче Шио Мгвимский, моли Бога о нас
7 марта - Преподобный отче Шио Мгвимский, моли Бога о нас В тебе, отче, известно спасеся еже по образу,/ приим бо крест, последовал еси Христу,/ и, дея, учил еси презирати убо плоть, преходит бо,/ прилежати же о души, вещи безсмертней./ Темже и со Ангелы срадуется, преподобне Шио, дух твой.
Добавлено 07.03.2019 08:34
6 марта - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас
6 марта - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас Веселися, земле Полтавская/ и все Отечество наше православное,/ се бо яко светозарное солнце,/ явися предчудная икона Твоя, Преблагословенная Богомати,/ мир озаряющи множеством чудес Твоих,/ теми убо обретаем (яже на земли, вся благая и полезная,/ и сущих, яже на Небеси, сокровищ сподобляемся./ Сего ради вопием Ти:/ радуйся, Похвало наша приснопокланяемая,/ спаси ны, молящияся Тебе,/ единая Надеждо и Радование вечное поющих Тя.
Добавлено 06.03.2019 09:14
5 марта - Преподобный Агафон, чудотворец Киево-Печерский, моли Бога о нас
5 марта - Преподобный Агафон, чудотворец Киево-Печерский, моли Бога о нас Блага Небесная ради дел твоих стяжавый,/ благости тезоимените, Агафоне,/ моли Благаго Господа, молим тя тепле,/ яко да не лишит нас вечных благ Своих.
Добавлено 05.03.2019 09:12
4 марта - Преподобный отче Феодор Санаксарский, моли Бога о нас
4 марта - Преподобный отче Феодор Санаксарский, моли Бога о нас От юности твоея сынове Христа возлюбил еси, и токмо Господеви служити восхотев, благую часть избрал еси, яже не исхищается смертию. Единому на потребу себе предав и Жизни Подателю, от Него же сподобился еси даров божественного учительства и духовного разсуждения, окормляя всех прибегающих к тебе и ищущих души спасение, богомудре старче Санаксарский Феодоре.
Добавлено 04.03.2019 08:25
Неделя о страшном суде. Единственный Его вопрос — были ли мы человечны?
Неделя о страшном суде. Единственный Его вопрос — были ли мы человечны? Нас не спасет строгое соблюдение форм жизни, нас не спасет благочестие, — то благочестие, которое можно поставить в кавычки, не спасет молитва, если мы молимся недостойно.
На Страшном суде, как ясно выступает из сегодняшнего евангельского отрывка, Господь ничего не спросит нас о нашей вере, наших убеждениях или о том, как мы внешне старались угодить Ему. Он спросит нас: были ли вы человечны — или не были?
Читайте полностью
Добавлено 03.03.2019 07:46
2 марта - Вселенская родительская суббота (мясопустная)
2 марта - Вселенская родительская суббота (мясопустная) «Христе! Через Твое Воскресение смерть уже не владеет скончавшимися в благочестии. Поэтому и молимся Тебе прилежно: упокой рабов Твоих в Твоем блаженном обиталище, там, где пребывает Авраам, – всех, от Адама и до сего дня послуживших Тебе верно, отцев и братьев наших и друзей, и родных, переселившихся к Тебе различным образом. Боже! Удостой их всех Небесного Твоего Царства».
Читайте полностью
Добавлено 02.03.2019 11:44
2 марта - Великомучениче Феодор Тирон, моли Бога о нас
2 марта - Великомучениче Феодор Тирон, моли Бога о нас Велия веры исправления,/ во источнице пламене, яко на воде упокоения,/ святый мученик Феодор радовашеся:/ огнем бо всесожжегся,/ яко хлеб сладкий Троице принесеся.// Того молитвами, Христе Боже, спаси души наша.
Добавлено 02.03.2019 08:34
1 марта - Святителю Макарий (Невский), митр. Московский и Коломенский, моли Бога о нас Божественный веры проповеданием, землю Сибирскую озарил еси, теплоту и свет Христов источая, ко Христу многия люди привел еси, первопрестольному граду Москве и всея Руси преславное украшение явился еси, апостольским деянием ревнуя, созидал еси Церковь Христову, пастырю наш добрый святителю Макарие, моли Христа Бога спастися всем нам.
Добавлено 01.03.2019 08:57
28 февраля - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас
28 февраля - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас Взбранной Воеводе победительная, яко избавльшеся от злых благодарственная восписуем Ти, раби Твои, Богородице, но, яко имущая державу непобедимую, от всяких нас бед свободи, да зовем Ти: радуйся, Невесто Неневестная.
Добавлено 28.02.2019 07:41
27 февраля - Святый равноапостольный Кирилл, учитель Словенский, моли Бога о нас От пелен прилежно Премудрость сестру себе сотворив, Богогласе,/ пресветлую видев, яко девицу чисту,/ юже приемь, приведе,/ яко монисты златыми, сею украсив свою душу и ум,/ и обретеся яко другий Кирилл, блаженне,/ разумом и именем мудре.
Добавлено 27.02.2019 07:53

dМолитва о мире в Украине
Господи Иисусе Христе Боже наш,
призри  милостивным Твоим оком на скорбь и многоболезненный вопль чад Твоих, в земле украинстей сущих.
Избави люди Твоя от междоусобныя брани, утоли кровопролития, отврати належащия беды...
d

dМультимедийный календарь - Святые дня
Мультимедийний православный календарь
dЧеловек в беде
Дорогие братья и сестры!
Просим оказать посильную молитвенную и финансовую помощь отр. Анне Анненковой (дисгерминома яичника), Аня также нуждается в 1 группе крови.

dСобытия
dПодготовка к Святому Причастию
dМолитва о мире в Украине
Молитва о мире в Украине