Господи и Владыко живота моего,
Дух праздности, уныния, любоначалия и празднословия не даждь ми.
Дух же целомудрия, смиренномудрия, терпения и любви даруй ми, рабу Твоему.
Ей, Господи, Царю! Даруй ми зрети моя прегрешения,
и не осуждати брата моего
Яко благословен еси во веки веков.
Аминь.

d Триодь постная. Неделя Торжества православия

Ныне благочестия сияние всем простерлось,
разгоняя, как облако, нечестия обман сердца же благочестивых просвещая;
придите все, с благочестивыми мыслями припадем,
священным иконам Христа поклоняясь, православные.

Священными начертаниями икон ныне красуется,
как невеста наряженная Христова Церковь, и всех созывает духовно праздновать:
соберемся же в единомыслии и вере, радостно величая Господа.

Информация для читающих Псалтирь Великим постом
Информация для читающих Псалтирь Великим постом в нашем Храме:
____________________________________________
Распечатки с последованием чтения псалтири можно взять на кассе.
Список читающих с указанием номера начальной кафизмы и даты находится на доске объявлений слева от входа в храм.
Желающие присоединиться к чтению псалтири могут записаться на кассе, в том числе по телефону храма 066-996-2243 .
Помоги нам всем, Господи!

Страницы    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15    ...    48

30 декабря - Святой пророче Данииле, моли Бога о нас
30 декабря - Святой пророче Данииле, моли Бога о нас Велия веры исправления:/ во источнице пламене, яко на воде упокоения,/ святии трие отроцы радовахуся,/ и пророк Даниил/ львом пастырь, яко овцам, являшеся./ Тех молитвами, Христе Боже,// спаси души наша.
Добавлено 29.12.2018 19:50
29 декабря - Святый Пророче Аггей, моли Бога о нас
29 декабря - Святый Пророче Аггей, моли Бога о нас Проро́ка Твоего́ Агге́я па́мять, Го́споди, пра́зднующе, / тем Тя мо́лим: // спаси́ ду́ши на́ша.
Добавлено 28.12.2018 19:53
27 декабря - Мучениче Левкие Кесарийский, моли Бога о нас
27 декабря - Мучениче Левкие Кесарийский, моли Бога о нас Благочестия веры поборницы,/ злочестиваго мучителя оплевавше,/ обличисте зверообразное его кровопролитие/ и победисте того яростное противление,/ Христовою помощию укрепляеми, Фирсе и Левкие,// с пострадавшими о нас молитеся.
Добавлено 26.12.2018 19:47
26 декабря - Мучениче Евгение, моли Бога о нас
26 декабря - Мучениче Евгение, моли Бога о нас Мученик всечестных светлость,/ пяточисленных страстотерпцев воспоем,/ славу земных презревших,/ солнца светлаго Евстратия,/ премудраго витию со страдальцы,/ на огнь и муки дерзнувших за всех Царя Христа/ и от Престола Того славы почестьми венцев обдаренных./ Тех молитвами, Христе Боже,// спаси души наша.
Добавлено 25.12.2018 18:40
25 декабря - Святителю Отче Спиридоне Тримифунтский, моли Бога о нас
25 декабря - Святителю Отче Спиридоне Тримифунтский, моли Бога о нас Собора Перваго показался еси поборник и чудотворец,/ богоносе Спиридоне, отче наш./ Темже мертву ты во гробе возгласив,/ и змию в злато претворил еси,/ и внегда пети тебе святыя молитвы,/ Ангелы, сослужащия тебе, имел еси, священнейший./ Слава Давшему тебе крепость,/ слава Венчавшему тя,// слава Действующему тобою всем исцеления.
Добавлено 25.12.2018 14:35
24 декабря - Преподобный Отче Никоне Печерский, моли Бога о нас
24 декабря - Преподобный Отче Никоне Печерский, моли Бога о нас Бога Благаго возлюбив,/ иноческое приял еси житие/ и, добре в нем подвизався, / пленен был еси половцы,/ имиже много мучим, крепкодушне Никоне,/ благодатию Христовою свободился еси от них невидимо,/ и ныне во Свете пребывая неприступном,/ моли спастися нам, твою память почитающим.
Добавлено 23.12.2018 18:09
23 декабря - Святителю Отче Иоасафе Белгородский, моли Бога о нас
23 декабря - Святителю Отче Иоасафе Белгородский, моли Бога о нас Святителю Христу Богу возлюбленне,/ правило веры и образ милосердия людем был еси,/ бдением же, постом и молитвою,/ яко светильник пресветлый, просиял еси/ и прославлен от Бога явился еси:/ телом убо в нетлении почивая,/ духом же Престолу Божию предстоя,/ чудеса преславная источаеши./ Моли Христа Бога,/ да утвердит нас в Православии и благочестии// и спасет души наша.
Добавлено 22.12.2018 19:32
22 декабря - Святая Анна моли Бога о нас
22 декабря - Святая Анна моли Бога о нас Днесь безчадия узы разрешаются,/ Иоакима бо и Анну услышав, Бог/ паче надежды родити тем яве обещавает Богоотроковицу,/ из Неяже Сам родися Неописанный, Человек быв,/ Ангелом повелев вопити Ей:/ радуйся, Благодатная,// Господь с Тобою.
Добавлено 21.12.2018 19:37
21 декабря - Преподобный Отче Патапие, моли Бога о нас
21 декабря - Преподобный Отче Патапие, моли Бога о нас В тебе, отче, известно спасеся, еже по образу,/ приим бо крест, последовал еси Христу/ и дея учил еси презирати убо плоть, преходит бо,/ прилежати же о души, вещи безсмертней.// Темже и со Ангелы срадуется, преподобне Патапие, дух твой.
Добавлено 20.12.2018 19:16
20 декабря - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас
20 декабря - Пресвятая Богородице, моли Бога о нас Взбранной Воеводе победительная,/ яко избавльшеся от злых/ пришествием Твоего честнаго образа, Владычице Богородице,/ светло сотворяем празднество сретения Твоего и обычно зовем Ти:// радуйся, Невесто Неневестная.
Добавлено 20.12.2018 08:56

dМолитва о мире в Украине
Господи Иисусе Христе Боже наш,
призри  милостивным Твоим оком на скорбь и многоболезненный вопль чад Твоих, в земле украинстей сущих.
Избави люди Твоя от междоусобныя брани, утоли кровопролития, отврати належащия беды...
d

dМультимедийный календарь - Святые дня
Мультимедийний православный календарь
dЧеловек в беде
Дорогие братья и сестры!
Просим оказать посильную молитвенную и финансовую помощь отр. Анне Анненковой (дисгерминома яичника), Аня также нуждается в 1 группе крови.

dСобытия
dПодготовка к Святому Причастию
dМолитва о мире в Украине
Молитва о мире в Украине