Главная >> Газета 'Колокол' № 141 март 2014 г. >> Марія Федько. Іллінська церква у історично-культурній спадщині Києва

Марія Федько. Іллінська церква у історично-культурній спадщині Києва

Ильинская церковь

Как славно, что в нашем приходе подрастает чудесное молодое поколение!
Отрадно видеть их в храме на молитве, на послушаниях, в воскресной школе,
ездить с ними в паломничества и трудиться в монастырях,
смотреть поставленные ими спектакли, просто разговаривать и
открывать для себя чудесный мир православной юности.
Многие наши отроки и отроковицы достойно выполняют главное соответствующее их возрасту
послушание – прекрасно и с интересом учатся, участвуют в олимпиадах,
пишут работы в Малой Академии Наук. Перед вами резюме МАНовской работы Марии Федько.

Для того, щоб мати своє обличчя, зберегти національну гідність необхідно знати власну історію, зберегти ті пам’ятки культури, архітектури, мистецтва, що нагадують про неї – в цьому актуальність  теми нашого дослідження.
Його мета – висвітити історію Свято-Іллінської церкви та показати її роль у культурно-духовному житті українського суспільства.
Для цього ми дослідили історію виникнення та розвитку храму, охарактеризували його як архітектурну пам’ятку, показали вплив просвітницької діяльності церкви на сучасному етапі.

Свято-Іллінський храм – перший відомий з писемних джерел православний храм Київської Русі.
У 2014 р. виповнюється 1069 років від дня згадки про нього преподобним Нестором Літописцем у «Повісті минулих літ».
Його збудовано за часів князя Аскольда і Діра. Давньоруський храм знаходився на тому ж місці, де і сучасний.
Існує думка про те, що хрещення киян у 988 р. відбулося поблизу храму Іллі Пророка, розташованому при впадінні річки Почайни у Дніпро.
Більш, ніж за 1000 років свого існування храм багато разів руйнувався і відновлювався,тому в ньому відобразилися всі епохи, починаючи з часів Київської Русі. Ильинская церковь

Архітектурно храмовий ансамбль складається з Іллінської церкви (1692 р.), дзвіниці (початок XVIII ст.), брами й огорожі (1755р.), проскурні (друга половина XVIII ст.), побудованих у стилі українського бароко.
За композицією Іллінська церква належить до типу українських тризрубних храмів. Церква тридільна, однобанева.

Вражає гармонійне поєднання форм мурованої і дерев`яної архітектури.

Оформлення інтер`єру храму було здійснене на початку XIX ст. і відповідає стандартам академічної школи храмового живопису.
На стінах розміщено близько 40 сюжетів, серед яких переважають сцени з житія пророка Іллі.
У розписі вівтаря центральною темою є Євхаристія.
Головний образ – Ісус Христос – Вічний Архієрей.
Завдяки невсипущій турботі настоятеля та духовенства при храмі ведеться широка просвітницька діяльність.

Свято-Іллінська парафія  завжди  приділяла і приділяє велику увагу вихованню молодого покоління, катехізації дорослих. Храм є місцем особливого паломніцтва киян: він зберігає давні традиції нашого православного народу і відігріє велику роль у відродженні нашої нації.