Храм свт.Феодосія ЧернігівськогоХрам свт.Феодосія Чернігівського
тел. 066-996-2243
 
День за днем
Про важливе
Бібліотека
Недільна школа
Милосердя
Сервіси сайту
Главная >> Статьи >> Рождество Христово >> Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

М.В.Нестеров Распятие  

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам

Української Православної Церкви


«Христос рождається, славіте; Христос з небес, зустрічайте»
(ірмос 1-ї пісні Різдвяного канону)


Боголюбиві архіпастирі й пастирі, всечесні іноки та інокині, дорогі брати й сестри та всі вірні нашої Української Православної Церкви! Щиросердно вітаю всіх Вас з великим святом Різдва Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.
У ці святі дні ми з любов’ю і благоговінням згадуємо Віфлеємську печеру і народження в ній Сина Божого, Який став через це Сином Людським.

В убогій Віфлеємській печері здійснилося те, чого протягом багатьох тисячоліть з нетерпінням чекали кращі сини й дочки роду людського. Надія на пришестя у світ Месії надихала все людство, обтяжене важким тягарем наслідків гріха. Пам’ять про те, що у світ прийде «Сім’я Жони», що вразить у голову древнього змія — диявола (Бут. 3,15), дбайливо зберігали народи протягом усієї історії людства. І хоча уявлення людей про пришестя Месії часто сприймали досить спотворені і викривлені форми, але суть перемоги «Сімені Жони» над силами зла всюди зберігалася незмінно.

І ось звершилася «велика благочестя тайна: Бог явився у плоті» (1 Тим. 3, 16). Віфлеємську печеру осяяло світло Божества, бо в ній народився Істинний Бог. Істинний Бог прийшов у світ в образі Істинної Людини.
Блаженні очі, що бачили Пречисту Діву Марію, Яка ніжно, з материнською любов’ю, сповивала Богомладенця Христа і покладала Його в ясла (Лк. 2, 7).

Блаженні вуха, що чули спів Ангелів, які прославляли пришестя у світ Сина Божого, Який приніс людству мир і Боже благовоління (Лк. 2,14).

Блаженні руки, що принесли Богомладенцю Христу ладан, золото і смирну (Мф. 2,11) — дари, які сповістили людству про те, що у світ прийшов Первосвященик грядущих благ (Євр. 9, 11), Цар царів (Одкр. 17, 14 ), Який, за гріхи людські принесе в жертву Богу Себе Самого (Євр. 9, 28).

Знаменним є і те, що Син Божий прийняв на Себе людську плоть не від знатних і сильних людей цього світу, а від простої, чистої і непорочної Діви, душа Якої горіла любов’ю до Свого Творця. Цим Господь показує, що Він прийшов у світ не для того, щоб скористатися послугами та досягненнями людства, а для того, щоб людству послужити і допомогти досягнути райського життя.
Людино, пам’ятай про це і постарайся наповнити своє життя вдячною любов’ю до свого Спасителя. Підкори свій розум і свою волю Тому, Хто тебе створив, викупив і постійно піклується про тебе. Намагайся вивчати й пізнавати закони Христові та виконуй їх, бо в них — щастя твого життя і життя кожної людини, що мандрує стежками земного буття (Пс. 118, 1). Якщо ти, людино, створюєш закони для земного життя, пильно дивись, щоб вони були згодні з законами Бога. Якщо це буде не так, то навіть якщо й уся земля аплодуватиме тобі й вихвалятиме твої закони як найвищі та найгуманніші, від твоїх законів буде пахнути тлінням і вони принесуть тобі смерть, бо життя людини не в хитросплетіннях мудрості людської, а в простоті Божественної волі (Пс. 29, 6).

Свято Різдва Христового нагадує нам про Тайну пришестя на землю Сина Божого і несе мир і Боже благовоління в дім і серце кожної людини. Ми просимо Господа, щоб Він захистив нас і дарував мир, щоб у нас перестала литися людська кров, щоб перестали гинути наші воїни і мирні люди. Ми молимо Господа про милість до нас, грішних, щоб Господь благословив миром нашу Церкву й увесь наш український народ.

Ще раз вітаю всіх Вас, дорогі брати й сестри, зі святом Різдва Христового. Бажаю усім здоров’я і Божого благословення. Нехай Віфлеємська зірка веде нас до Христа, Який простягає свою Божественну любов до кожної людині і постійно кличе нас до Себе святими словами: «Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11, 28). Тільки у Христі ми знайдемо спокій і мир. І Христові Рожденному, нашому Богу і Спасителю, від нас, вдячних дітей Його, — слава, честь і поклоніння, сьогодні і на віки. Амінь.

Смиренний Митрополит Київський і всієї України Різдво Христове 2014/2015
м Київ


Рождественское послание

Предстоятеля Украинской Православной Церкви

Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия

Архипастырям, пастырям, монашеству и всем верным чадам

Украинской Православной Церкви


 
«Христос раждается, славите; Христос с небес, срящите»
(ирмос 1-й песни Рождественского канона)

Боголюбивые архипастыри и пастыри, всечестные иноки и инокини, дорогие братья и сестры и все верные нашей Украинской Православной Церкви! Сердечно поздравляю всех Вас с великим мироспасительным праздником Рождества по плоти Господа Бога и Спасителя нашего Иисуса Христа.

В эти святые дни мы с любовью и благоговением вспоминаем Вифлеемскую пещеру и рождение в ней Сына Божия, ставшего через это Сыном Человеческим.

В убогой Вифлеемской пещере совершилось то, чего на протяжении многих тысячелетий с нетерпением ожидали лучшие сыны и дочери рода человеческого. Надежда на пришествие в мир Мессии воодушевляла все человечество, несущее тяжелое бремя последствия греха. Память о пришествии в мир «Семени Жены», которое поразит голову древнего змия – диавола (Быт. 3,15), бережно хранилось в человеческих племенах на протяжении всей истории. И хотя представления людей об этом выражались порой в самых искаженных формах, но суть победы «Семени Жены» над силами зла везде сохранялась.

И вот совершилась «великая благочестия Тайна: Бог явился во плоти» (1Тим. 3,16). Вифлеемская пещера озарилась светом Божества, ибо в ней родился Истинный Бог. Истинный Бог пришел в мир в образе Истинного Человека.

Блаженны очи, видевшие Пречистую Деву Марию, нежно, с материнской любовью, повивающую Богомладенца Христа и полагающую Его в ясли (Лк. 2,7).

Блаженны уши, слышавшие пение Ангелов, восхвалявших пришествие в мир Сына Божия и принесшего человечеству мир и Божие благоволение (Лк. 2,14).

Блаженны руки, принесшие Богомладенцу Христу ладан, золото и смирну (Мф. 2,11) – дары, которые возвестили человечеству о том, что в мир пришел Первосвященник грядущих благ (Евр. 9,11), Царь царей (Откр. 17,14), Который, за грехи человеческие принесет в жертву Богу Самого Себя (Евр. 9,28).

Замечательным является и то, что Сын Божий взял для Себя одеяние плоти не от знатных и сильных людей мира сего, но от простой, чистой и непорочной Девы, душа Которой горела пламенем любви к Своему Творцу. Этим Господь показывает, что Он пришел в мир не для того, чтобы воспользоваться услугами и достижения человечества, а для того, чтобы человечеству послужить и помочь достигнуть потерянного рая.

Человек, помни об этом и постарайся наполнить свою жизнь благодарной любовью к своему Спасителю. Подчини свой ум и свою волю Тому, Кто тебя создал, искупил и непрестанно о тебе промышляет. Старайся изучать и познавать законы Христовы и исполняй их, ибо в них счастье твоей жизни и жизни всякого человека, странствующего по стезям земного бытия (Пс. 118,1). Если ты, человек, изобретаешь законы для земной жизни, внимательно смотри, чтобы они были согласны с законами Бога. Если будет не так, то если и вся земля будет тебе рукоплескать и хвалить твои законы, как самые возвышенные и гуманные, от твоих законов будет пахнуть тлением и они принесут тебе смерть, ибо жизнь человека не в хитросплетениях мудрости человеческой, а в простоте Божественной воли (Пс. 29,6).

Праздник Рождества Христова напоминает нам о Тайне пришествия на землю Сына Божия и несет мир и Божие благоволение в дом и сердце каждого человека. Мы просим Господа, чтобы Он оградил нас миром, чтобы у нас перестала литься человеческая кровь, чтобы перестали гибнуть наши воины и мирные люди. Мы молим Господа о милости к нам, грешным, чтобы Господь благословил миром нашу Церковь и весь наш украинский народ.

Еще раз поздравляю всех Вас, дорогие братья и сестры, с праздником Рождества Христова. Желаю всем здоровья и Божия благословения. Пусть Вифлеемская звезда ведет нас ко Христу, простирающему Свою Божественную любовь ко всякому человеку и постоянно призывающему нас к Себе святыми словами: «Придите ко Мне все труждающиеся и обремененные, и Я успокою вас» (Мф. 11,28).
Только во Христе мы найдем спокойствие и мир. И Христу Родившемуся, нашему Богу и Спасителю, от нас, благодарных детей Его, – слава, честь и поклонение сегодня и во вся веки. Аминь.Смиренный Митрополит Киевский и всея Украины  Рождество Христово                             2014/2015 г. Киев

Святителю отче наш, Феодосіє, моли Бога за нас!
 Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія | Храм святителя Феодосія Чернігівського
© 2009-2023 Храм свт.Феодосія Чернігівського
(03179 Київ, вул. Чорнобильська, 2. тел. +38 066-996-2243)

За благословінням Блаженішого Володимира, Митрополита Київського і Всієї України.

Головний редактор - протоієрей Олександр Білокур , Головний редактор - Олена Блайвас, Технічний редактор - Олександр Перехрестенко


Відвідувачей на сайті: 9