Главная >> Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир освятив накупольні хрести Благовіщенського собору на Святошино

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав Благовіщенський собор на Святошино (м. Київ, пр-т Перемоги, 111), де поряд із ним просто неба звершив Божественну літургію.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав Благовіщенський собор на СвятошиноЙого Блаженству співслужили: митрополит Аргентинський і Південноамериканський Платон,  секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Конотопський і Глухівський Іосиф, секретар Київської Митрополії та настоятель храму протоієрей Віталій Косовський, столичне духовенство.

Після богослужіння Блаженніший Владика освятив накупольні хрести собору. Загалом було освячено 10 золотих хрестів, найбільший із яких заввишки 6 метрів — найвищий у Києві.

По завершенні освячення, Архіпастир  звернувся до пастви зі словом настанови, у якому розповів про значення Хреста Господнього  у житті християнина та подякував настоятелю храму протоієрею Віталію Косовському за труди по зведенню Благовіщенського собору.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав Благовіщенський собор на Святошино«Сьогодні радісна подія, тому що були часи, коли руйнувалися хрести, топталися святині, але сьогодні знову воздвигаються хрести над цим собором. Хрест – це краса світу, Хрест – це символ нашого спасіння, Хрест – це постійні молитви Божої Матері за нас і за весь світ», - підкреслив Митрополит Володимир.

ДО РЕЧІ. У 1995 році Блаженніший Митрополит Володимир освятив хрест і камінь на місці майбутнього будівництва.
Будівництво соборного храму розпочалося у 1999 р.

6 квітня 2004 р. Блаженніший Митрополит Володимир освятив пам'ятний хрест і один дзвін собору. 18 червня 2005 р. ним було звершено освячення дзвонів, після чого відбулася урочиста установка їх на собор.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав Благовіщенський собор на СвятошиноУ 2010-11 рр.  були встановлені куполи.

На сьогоднішній день богослужіння відбуваються у пристосованому приміщенні.

За проектом собор є двоярусним. Довжина - 43м,  ширина - 32м, висота - 50м (верхівка хреста центрального куполу). Храм розрахований на 1500 парафіян.

| Храм святителя Феодосия Черниговского