Главная >> 16 квітня - Фестиваль «Візерунки Великодня» відкрився концертом дитячих хорових колективів

Детский хор Орлятко

16 квітня, розпочав свою роботу Пасхальний фестиваль «Візерунки Великодня».
У перший день фестивалю музичні та хорові колективи недільних шкіл влаштували грандіозний концерт з нагоди Світлого Воскресіння Христового.

Духовно-просвітницький центр при Кафедральному соборі приймав на своїй сцені дитячі та молодіжні колективи з усього Києва – Свято-Михайлівського собору, Свято-Макарівського храму, храму преподобної Марії Єгипетської, храму Вознесіння Христового, зразковий  хор  "Орлятко"  при  храмі  Святителя  Феодосія  Чернігівського, Молодіжний ансамбль «Радощі» та хор Дитячої Школи Мистецтв ім. Стефана Турчака.

У рамках концерту проходив конкурс на краще виконання тропаря Воскресіння Христового, кращу інтерпретацію, вокальну майстерність, на кращий духовно-просвітницький виступ та кращий ансамбль.

До складу журі увійшли:

• клірик храму «Всіх святих»
  • ієрей Павло Білий;
  • заслужений діяч України, головний диригент Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «КАЛИНА» – Євген Іванович Косенко;
  • лауреат міжнародних конкурсів,
  • викладач сольного співу та солістка оперної студії Національної Музичної Академії ім. П.І. Чайковського – Валентина Іванівна Андрєєва;
  • художній керівник камерного хору «Пектораль»;
  • старший викладач кафедри хорового диригування КНУКіМ та диригент муніципальної академічної чоловічої капели ім. Л. Ревуцького - Андрій Карпінець.

Враженнями від концерту, а також особливостями хорового життя своїх колективів з нами поділилися керівники хорів-конкурсантів.

Дитячий хор при храмі прп. Марії Єгипетської, настоятель — ієрей Ростислав Родь

Недільна школа при храмі на честь преп. Марії Єгипетської існує понад 7 років під духовним керівництвом настоятеля храму - отця Ростислава Родь.
Цей дружній колектив налічує близько 20 вихованців.
Школа займається за класичною програмою - вивчення закону Божого, музичні заняття під керівництвом матушки Ірини Родь та сценічні постановки до великих свят.
Діти займаються і просвітницькою діяльністю: відвідують лікарні, дитячий будинок у м. Бориспіль.
Колектив недільної школи брав участь у першому Різдвяному фестивалі «Віфліємська зірка», де отримав диплом за кращій “Краще музичне оформлення”.

Зразковий  хор «Орлятко» недільної школи при храмі свт. Феодосія Чернігівського, настоятель — прот. Олександр Білокур

Найстаріший в Україні дитячий хор «Орлятко» багато в чому унікальний.
Самодіяльний колектив існує з 1946 року і виступає з найвідомішими солістами та музикантами. Але будь-хто, хто побуває на репетиційній базі «орлят», не зможе повірити, що в таких непристосованих умовах можна досягати високих результатів, займаючи призові місця на конкурсах.
Вихованці художнього керівника «Орлятка» Юлії Пушкарьової зараз співають на найвідоміших сценах.
Власне, для Юлії Олександрівни «Орлятко» — це все її життя.
Хор заснував її дід, заслужений артист України, а вона сама спробувала себе як диригент ще в чотирнадцять років.

Молодіжний ансамбль «РАДОЩІ» при Кафедральному Соборі  Воскресіння Христового, настоятель — Митрополит Київський та всієї України, Блаженнійший Володимир

Молодіжний ансамбль «Радощі» створений на  базі Дитячої студії «Радощі».
Заснована студія в 2007 році за благословенням протоієрея Георгія Коваленка, при домовому храмі телекомпанії «Глас», активними прихожанами якого є діти.
Перший виступ відбувся на свято  Різдва Христового 2008 року, і з тих пір саме 7 січня студія «Радощі» святкує свій День народження.

На концерте
Церемония награждения